DEJAHHARRIS5059 DEJAHHARRIS5059 10-10-2022 Mathematics contestada a 5 pound bag of apples costs $4.50, and an 8 pound bag of the same type of apples costs $7.52. greg found the unit price between the cost and weight for each bag of apples. what is the difference between the unit prices?