ulyssejacques07 ulyssejacques07 11-10-2022 Mathematics contestada Marco needs to buy some cat food. At the nearest store, 6 bags of cat food cost $16.50. How much would Marco spend on 2 bags of cat food? Marco would spend $ on 2 bags of cat food.