Challenge You buy 3.17 pounds of apples, 1.35 pounds of pears, and 1.78 pounds of oranges. What is your total bill?
Grocery Store Prices
Item
Cost
Apples
$1.19 per
pound
$1.29 per
pound
$1.09 per
Pears
Oranges
Your total bill is $
(Round to the nearest cent as needed.)