3. Three different bags of pretzels are sold at the store. Which bag of pretzels is the best buy? (1 pi
Bag A:10 ounces for $1.10
Bag B:12 ounces for $1.38
Bag C: 6 ounces for $0.84
O Bag A
© Bag B
6
© Bag C
O Bag A and Bag B are equally good values