contestada

Mrs. Becker wants to get family portraits taken and is comparing prices between two different photography studios. Murray Photography charges $25 per portrait sheet, plus $30 for the session fee. Lasting Memories Company charges $50 for the session fee and $15 per portrait sheet. If Mrs. Becker plans to purchase a certain number of portrait sheets, the cost will be the same at either studio. What would the total cost be?
Write a system of equations, graph them, and type the solution.