fryarharmony5 fryarharmony5 10-11-2022 Mathematics contestada PLEASE HELPP!!!! Bob has $12.75 and plans to purchase snow cones for his friends at $1.25 each. If he needs to save at least $8.75 to pay for lunch, how many snow cones can he buy. Use the inequality below to help answer.