frenchgracie10 frenchgracie10 10-11-2022 Mathematics contestada Bushels of apples cost $7.95 at farmer's market. How much would 8 bushels of apples cost? Use mental math. A. $63.60 B. $56.20 C. $63.20 D. $56.60