Asim1160 Asim1160 10-11-2022 Business contestada for some time, sylvester has had $5 per month to spend on oranges and apples. the price of an orange is $0.50 and the price of an apple is $0.25. which chart(s) show(s) what happens to his budget line if his income increases to $6?