IrineKhai090907 IrineKhai090907 11-01-2023 Mathematics contestada A PE Teacher pays a total of $960 for 6 basketballs and 8 volleyballs. The price of 6 basketballs is equivalent to 8 volleyballs. How much does each basketball cost than each volleyball? solve by assuming question