aqsachandsha aqsachandsha 13-01-2023 Mathematics contestada The price of strawberries at Fine Foods is shown in the graph. At best Market, the price y for x pounds of strawberries is given by y=2.90x. Which store sells strawberries at a cheaper unit price?