Diorsvnz19 Diorsvnz19 13-01-2024 Mathematics contestada (A)- Lawns Melinda earn $48 for every 3 lawns she mows in her neighborhood. She wants to buy a skateboard that costs $208 including tax. How many lawns will Melinda have to now to be able to buy the skate board