july4573 july4573 11-03-2024 Mathematics contestada Suppose that John has a budget of $28 and is in the market for pears and apples which have prices of $4 and $2.40 respectively. How many apples can John purchase if he only purchases apples?a) 10 applesb) 11 applesc) 12 applesd) 13 apples