Which is the better buy? 15. A 12.5 oz bag of Doritos for $3.79 or a 3 oz bag for $1.00. 16. 12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00. 17. A box of 84 penguins for $13,597 or a bag of 50 penguins for $795.95. 18. 5 gallon bucket of paint for $97.45 of a 1 gallon bucket of paint for 21.95. 19. 48oz big gulp for $1.39 or a 32 oz coke for $.89. 20. 50 head of cattle for $24,500 or 37 head of cattle for $18,870

Which is the better buy 15 A 125 oz bag of Doritos for 379 or a 3 oz bag for 100 16 12 bars of soap for 1000 or 5 bars of soap for 400 17 A box of 84 penguins f class=