MANkind843 MANkind843 10-04-2024 Business contestada A paint contractor paid $372 for 24 gallons of paint to paint the inside and outside of a house. If the paint for the inside costs $12 per gallon and the paint for the outside costs $18 per gallon, how many gallons of each did he buy?