Simon has 20 quarters and 12 dimes.He wants to purchase ice cream for his friends.An ice cream cone cost $1.00.How many cones can Simon by for his friends?

Simon has 20 quarters and 12 dimesHe wants to purchase ice cream for his friendsAn ice cream cone cost 100How many cones can Simon by for his friends class=