Jane has $23 to spend. She buys lunch for $5.47 and a belt for $8.95. Jane then buys a necklace with the remaining money. How much does Jane spend buying the necklace?

A. $3.48
B. $8.58
C. $14.05
D. $14.42

Jane has 23 to spend She buys lunch for 547 and a belt for 895 Jane then buys a necklace with the remaining money How much does Jane spend buying the necklace A class=