Respuesta :
Okay so you have 6 rolls of paper towels, with 60 sheets per roll what is 60 times 6?
$3.49 divided by 6 (the number of rolls) is $0.58. This means it is $0.58 per roll. 0.58 divided by 60 (the number of sheets you have) is 0.01. This means that each sheet costs $0.01.