dian53 dian53 11-09-2018 Mathematics contestada Bananas cost $0.54 per pound and grapes cost $1.28 per pound. Leanne bought 2.6 pounds of bananas and 3.1 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas and grapes