wandababersov7rpn wandababersov7rpn 11-09-2018 Mathematics contestada Multi-step: At the butcher shop, Jason bought 2.4 pounds of ground beef for $5.20 per pound. He bought 3.2 pounds of ground turkey for $2.90 per pound. How much more did Jason spend on beef than on turkey?