You must find the unit cost in dollars per gallon for each purchase by dividing the cost by the number of gallons.
Graven: $55.20 for 15 gallons
$55.20/(15 gal) = $3.68/gal
Project: $72.80 for 20 gallons
$72.80/(20 gal) = $3.64/gal
Answer: Project paid less per gallon.