Answer:
$360
Step-by-step explanation:
So for 2 cases that have 12 packs its $48 which means each case cost $24, so keep that for later now look closely, they need 180 PACKAGES not cases so if there are 12 packages in one case divide 180/12 and you will get 15, so that means you need 15 cases, so take the $24 per case and multiply that by the 15 cases you need and boom...it will cost the company $360 for next months order :)