BigGirlsTheBest BigGirlsTheBest 11-01-2019 Mathematics contestada Mei bought a box of markers for b dollars, a shoulder bag that cost twice as much as the box of markers, and a pen that cost $6 less than the shoulder bag. Write the cost of the pen in terms of b.