Respuesta :
1 yard = 3 feet
So multiply 3 by 26. This is 78. We now know there are 78 feet. But it costs $2 per foot so we multiply 78 by 2.
Answer: $156
So multiply 3 by 26. This is 78. We now know there are 78 feet. But it costs $2 per foot so we multiply 78 by 2.
Answer: $156