Answer:
19.68
Step-by-step explanation:
1/4 x 16 = 4
1.23 x 16 = 19.68
so you have 1/4 of pound so you will time that by four which equals 1 pound
now with that info you times 4 x 4 3 more times to get 4 pound
but you want the price so you figure how many fours there were and time them to gt 16 then you 16 x 1.23
Answer:
$19.68
Step-by-step explanation:
1.23 x 4 = 4.92 (per pound)
4.92 x 4 = `19.68 (for 4 pounds)
Hope This Helps :)