Answer:
For each hour of work 2.81 loaves are produced.
Explanation:
current production: 1,800 per month
utility cost 800
ingredient cost: 0.40
productivity per labor hour: output / labor hours
It is the total goods produced over a base.
In this case, labor hour.
1,800/640 = 2.8125
For each hour of work 2.81 loaves are produced.