najahlove89
najahlove89
10-09-2019
Mathematics
contestada
What is the unit rate of $91 and 14 hours
Respuesta :
adrian128383
adrian128383
10-09-2019
$91/$14=$6.5 so the unit rate is $6.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Which of these is most likely true for two organisms, A and B, in parasitism? A and B are helped A and B are harmed A is harmed, B is helped A is helped, B is n
A 24-ounce bottle of fruit juice costs $4.80. what is the unit rate
30 POINTS!!!! URGENT What are the layers of the atmosphere from closest to farthest from Earth's surface? A. stratosphere, troposphere, mesosphere B. mesosphe
Two engineering students, John with a weight of 92 kg and Mary with a weight of 46 kg, are 30 m apart. Suppose each has a 0.04% imbalance in the amount of posit
standard form 400,000 + 50,000 + 4,000 + 800 + 5
1. Una persona que tiene una habitación en un hotel es ____________ . un huéspedun botonesun agente de viajeun avión2. El lugar donde los pasajeros esperan al t
Which statement about haploid organisms is true? A) They must be heterozygous for all genes. B) They must be homozygous for all genes. C) They have excess al
Please help, will give 25 points
VERY URGENT, NEED ANSWER RIGHT AWAY!In 200 words, explain how the theme of how a community can be both united and divided has been established up to this point
Can you help me please?