mairiamasad7331 mairiamasad7331 12-09-2019 Mathematics contestada PLEASE HELP!!!!!!!!!!!! 1) Ryan bought cookies and chocolates for $80 each. how much did he spend for both? 2) There are 50 students in a class. if the number of boys is 20 more than the girls, how many girls are there?