Kanna wants to buy 6 of flowers. Each flower cost $1.30 but the bundle of 6 cost $7.50. What is the better deal for Kanna.

Kanna wants to buy 6 of flowers Each flower cost 130 but the bundle of 6 cost 750 What is the better deal for Kanna class=