Respuesta :

Answer:

I think you should go with the second option

Step-by-step explanation:

Yes the 12 dozen gets you more but when you do the math you are spending $93 on them and I don’t think anyone wants to do that. And yes you are getting less in the other option but it is more cost effective.

I hope this helps!

Please give me brainliest!