lukas29 lukas29 11-12-2019 Mathematics contestada 5. A teacher has $75 to spend on paint sets and marker sets. Paint sets cost $3,75 each and marker sets cost $1.25 each. What is the greatest number of marker sets the teacher can purchase? (2 pts)