You work for a carpet company. You sell carpets at these prices: 100 square feet for $67, 200 square feet for $130, 400 square feet for $240, and 800 square feet for $504. What is the unit cost per square foot of carpet for the worst deal? A. $0.60 B. $0.65 C. $0.67 D. $0.70