kennydenny3182 kennydenny3182 11-01-2020 Mathematics contestada Sarah went to the candy store to buy treats for her halloween party. She came out with 11 pounds of candy. She bought m&m's for $2/lb and raisinets for $1.50/lb. She spent $19 altogether,how many pounds of each type of candy did she get?