Respuesta :
Answer:
90 cents
Explanation:
ok 4 people bought snacks for 3.60 all you have to do is 3.60/4 which is 90 cents
If you divide $3.60 by 4, you get $0.90, and for the diagram you could draw the money amount in whatever method you do chose and then draw it dividing into 4 separate parts, just for the model. I don’t really know except the mathematical answer.