Respuesta :
Answer:
A + C
Step-by-step explanation:
n = how much the guitar costs.
You know that you spent $45 on the lesson, and the cost of the lesson plus the cost of the guitar equals 325.
280 comes from 325, the cost of the guitar and the lesson, plus the cost of the lesson.
hope this helped! :)
Answer:
a and c.
Step-by-step explanation:
subtract the one known individual price: $45
from the total price: $335
$325-$45=$280
so $280 is the price of the guitar. which gives you "c".
and 45+n(280)=335 which gives you "a".