wolfgirlnoni wolfgirlnoni 12-02-2020 Mathematics contestada How much money is needed to buy 1/4 pound of butter at $.92 a pound, 4 pounds of sugar at $.24 a pound, and 6 eggs at $.72 a dozen A: $1.45 B: $1.58 C: $1.88 D: $1.91 E: none of these