Respuesta :

Answer:

185 cents

Step-by-step explanation:

11 inches -------------> cost 55 cents

1 inch -----------------> cost 55/11 = 5 cents  (unit rate)

37 inches -------------> costs 5 cents x 37 = 185 cents

Answer:

185 cents

Step-by-step explanation:

First 55/11 to find cost per inch = 5

Then multiply 37*5

Answer= 185 cents