mjhammonds06 mjhammonds06 12-03-2020 Mathematics contestada 1. Burger Town sells cheeseburgers for $7.95 per cheeseburger, c." following equations best represents the total cost, t, of a cheeseburger A. t = 7.950 C. t = 7.95C+1.00 D. t = 7.95 +1.000 B. t = 8.950