contestada

8. AJ went shopping and began his day with
$90. He bought 3 used video games and
had $27 left over for lunch. If the games
all cost the same amount, what is the
price of 1 video game?

Respuesta :

The price of the video game would be $21

Answer:

21

Step-by-step explanation: