A.75/1 dollars per daythe cost $75 for each day.

B.1/25 dollars per day; the cost is $25 for each day.

C.1/150 dollars per daythe costs $1 for 150 days


D.25/1 dollars per daythe cost is $25 for each day

A751 dollars per daythe cost 75 for each day B125 dollars per day the cost is 25 for each day C1150 dollars per daythe costs 1 for 150 days D251 dollars per day class=

Respuesta :

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Count by 25. Its a no-brainer honestly.

zeek26
D cause it can be and it’s the easy way to do it I’m not gonna lie to you