alooparatha2009 alooparatha2009 10-07-2020 Mathematics contestada Mathswatch Question! The same honey is sold in two different size jars. Large Jar: 540g for £4.10 Small Jar: 360g for £2.81 By considering the amount of honey per penny, work out which jar is the best value for money. Working must be shown <3