depressoexpressoNF depressoexpressoNF 10-09-2020 Mathematics contestada 10. Kibble-Yum dog food costs $3.70 per pound. If Jenna spent a total $20.35 before tax on Kibble-Yum dog food, how many pounds of dog food did she buy?