Jack is going to an amusement park. The price of admission into the park is $40, and once he is inside the park, he will have to pay $5 for every ride he rides on. How much money would Jack have to pay in total if he goes on 14 rides? How much would he have to pay if he goes on rr rides? cost for 14 rides: cost for r rides: