George spend $17.25 on pecans and
peanuts at a farmer's market. He bought
3 1/2 pounds of pecans
for $3.20 per pound
and 5 1/2 pounds of peanuts. What was the
price per pound for the peanuts George
purchased?

George spend 1725 on pecans and peanuts at a farmers market He bought 3 12 pounds of pecans for 320 per pound and 5 12 pounds of peanuts What was the price per class=