delga439335 delga439335 10-09-2020 Mathematics contestada Dry dog food is sold for $9.79 for a 5 pound bag. Dylan bought the bag of dog food to feed his 4 puppies for the next month. If he gives each puppy an equal amount of dog food, how much food will each puppy eat?