Answer:
$16.45
Step-by-step explanation:
Divide the total price by the number of tickets.
$65.80/(4 tickets) = $16.45/ticket
Answer: 16.45
Step-by-step explanation:
Total Money = 65.80
Number of tickets Luke buys = 4
Cost of 1 ticket = 65.80/4 = 16.45
Therefore, one ticket costs 16.45