garcia46107 garcia46107 11-09-2020 Mathematics contestada Jesse is purchasing some new school supplies. He brought seven notebooks (1 for each class), a new backpack for $15, and a pack of pens for $3.50. He spent a total of $27.25 (before taxes). What is the cost of each notebook (in dollars and cents)?