10.) Riley purchased 4 bows for $1.59 each and 3 headbands for $0.99 each. Write and then evaluate an expression for
the total cost of the hair supplies,

Respuesta :

Answer:

(4 x 1.59) | (3 x .99)

Step-by-step explanation:

Because 4 bows times 1.59 then 3 headbands for .99