Gabe bought 8 bananas at the market for $1.84. Lucy bought 6 bananas at the grocery store for $2.10 . One banana at the grocery store is $ _______________ more than one banana at the market.

Respuesta :

35p


2.10 divided 6 =35p

Answer:

one banana at the grocery store is 12 cents more than on banana at the market