Respuesta :

Answer:

your answer would be B

Step-by-step explanation:

every item is 9 dollars divide the cost by the number of items it is always 9 meaning 9 is the constant. hope this helps.

Answer:

18  

To verify the constant you only have to verify every option by adding those options by itself and the one that matches your information is the correct answer