JessicaAndJesus2018 JessicaAndJesus2018 12-10-2020 Mathematics contestada Petra buys candles in bulk for her store. Her cost for each candle is $9. She marks up the cost of the candles 85% to sell them. What is the retail price of each candle? I’m